דגנית פלר, חיפה

 

 רחל יקרה,

   

 בדצמבר האחרון (2015) ילדתי את בני הבכור בלידה טבעית ורגילה. לידה טבעית היא לא דבר מובן מאליו ובמיוחד מסיבות  רפואיות שלי - זה כלל לא היה מובן מאליו, עם סיכוי גבוה לקיסרי! 

 

 התהליך שעברתי איתך, הפגישות המקדימות, השיחות ובמיוחד מפגש הדמיון המודרך ציידו  אותי בכלים משמעותיים מאוד    שהשתמשתי בהם בתהליך הלידה עצמו. בהכנה שלנו כל כך היה חשוב לך ללמוד עליי בתור בן-אדם על מנת להתאים את  עצמך אליי, שיהיה לי נוח ונעים. הצלחת איתי בגדול!  

 

 חשוב לציין שמעבר לפגישות ההכנה הפורמליות היית זמינה לי 24/7 מהרגע שבו פגשתי אותך. האכפתיות, האמפתיה  וההבנה שלך היו מעל ומעבר לכל דמיון שיכולתי לדמיין לעזרה מדולה.

 

 כמובן שאחרי הלידה נשארת, היה לך חשוב לדעת שאני בסדר ושלא אשאר לבד עד שהמשפחה תגיע, וגם בימים שאחרי  נשארנו בקשר ונתת לי המון מידע!  

 

 שמך הולך לפניך במקצוענות שלך - בזכות גדולה מאוד. הלידה איתך היתה מדהימה ואני כבר מחכה לחוויה המשותפת הבאה  שלנו.

 

 באהבה רבה,

 דגנית

 מרים רגב, תל אביב

 

 רחל ליוותה אותי בתהליך ההריון כולל הלידה. זהו הריון ראשון. 

 לאורך ההריון, רחל היתה זמינה עבורי לשאלות שונות ומשונות וסיפקה לי תמיד את המידע הנדרש והתשובות המלאות לכל  שאלה שהתעוררה אצלי. 

 במהלך ההריון עשינו מספר פגישות. שתיים עם בן זוגי ושתיים לבד. 

 על אף שעשיתי קורס הכנה ללידה מקיף, הפגישות עם רחל יחד עם בן זוגי, מיקדו אותנו מאוד,  ועזרו לנו לדעת איך לפעול  ברגע האמת. 

 רחל נתנה לנו עצות פרקטיות מה ואיך לעשות וכיצד בן הזוג נכנס לתמונה. 

 הפגישות האישיות עם רחל, הכינו אותי לקראת יום הלידה והתהליך שאני עומדת לעבור ועזרו לי להכיר אותה יותר טוב  ולתאם בנינו ציפיות. 

 כשירדו לי המים, בשעת לילה מאוחרת ,הרמתי טלפון לרחל ויחד החלטנו מה עושים. עצם הידיעה שיש לי איתי מישהי    שמבינה בכל השלבים, הרגיע אותי מאוד ונתן לי תחושת ביטחון. שוב, למרות שלמדנו את הדברים בקורס הכנה ללידה, ברגע  האמת לא תמיד זוכרים ונלחצים. באמצע הלילה, לאחר שהתחילו לי הצירים, רחל כיוונה אותי מה לעשות והיתה איתי בקשר  עד שהגיעה לביתי. רחל עזרה לי להעביר חלק גדול מהצירים בבית, בתנוחות שונות, בעזרתה או בעזרת בעלי, תוך שהיא  מזכירה לי את המודעות לצירים שלמדנו בקורס הכנה ללידה, את הנשימות, עשתה לי עיסויים שונים והקלה עליי את התהליך  עד כמה שניתן. רחל הצליחה לגרום לי למשוך את זמן שהותי בבית והצליחה להוציא אותי לבית החולים בזמן מדויק. הגעתי  לבית חולים עם פתיחה 6.5 שהפכה במהרה לפתיחה מלאה. 

 במהלך הלידה, רחל היתה צמודה למיטה שלי, ועזרה בכל דרך אפשרית לקידום הצירים, הדחיפות וכל מה שהיה צריך כדי  שבני יצא לעולם. במהלך הלידה, רחל כיוונה אותי לנשום בכל ציר, עודדה אותי ושיתפה אותי בהתקדמות של התהליך. לאחר  הלידה, רחל נשארה איתי בחדר הלידה, עד שיצאה השיליה, ליוותה אותי לחדר במחלקת יולדות ולא עזבה עד שראתה שאני  מאופסת. 

 רחל היתה איתי בקשר גם לאחר מכן, לוודא שההנקה מסתדרת, ואם יש לי שאלות נוספות לתחילת האמהות.

 כמו כן, במהלך התהליך רחל סיפקה לי פורמולות שונות ללפני הלידה ולאחרי הלידה, ספריי  להקלה וריפוי התפרים והמליצה  על חליטות שונות לחיזוק והכנה ללידה.

 בזכות הליווי של רחל, זכיתי ללידה קלה, מהנה וחוויה מעצימה ומשמחת. 

 Mell Moskowitz, Tel Aviv

 

 Thank you for the magical journey.

 

 I am so thankful, impressed and blessed to have this very special journey with my wonderful  doula Rachel (my Russian Mishka). 

 Her loving attention, knowledge, expertise and incredible calmness I received throughout my  pregnancy is priceless and is beyond any expectation. She made us comfortable and evoked the  deep natural motherhood trust. Always there but at the same time providing the respectful  space. 

 I am thanking Rachel for the care she provided during my labor. While I was delivering my  daughter, Rachel stood by my side for the entire labor. She was there not only as my coach, she  guarded and supported us. Made sure we do it our way.

 I appreciated her warm caring love, kind words of encouragement and support in the late night.  And her homeopathic pain reliefs. Rachel gave us the feeling of comfort and certainty. She  made me to be in control through the whole labor (even though I was with tough coughing).  

 This made me to experience the most amazing Birth a mother could wish for. I will never  forget the very special moment of silence and absolute pureness before the final push.

 Thank you for such an amazing guidance and being a friend. 

 Everytime you hug us and our Daughter with your Mishka love, proofs what a best Doula you are  and any Family can wish for.

 We thank and love you.

 Mell, David, Lia and your wild Rachel

 הדס שמואלי, תל אביב

 

 רחלוש,

 אלפי תודות...

 בזכותך הייתה חוויה מדהימה ביותר.

 אוהבת, הדס

 יעל אבנט, חיפה

 

 לרחל המהממת!

 אין מילים בפי להודות לך על קיומך!

 אני כל כך אוהבת אותך יותר ויותר כל פעם.

 את מדהימה.

 עזרת לי כל כך במהלך ההריון הלא נגמר הזה ובכל שלבי הלידה, שכל מה שאגיד יוריד מהערך של זה.

 אני מאחלת לכל יולדת דולה מדהימה כמוך, קוראת מחשבות (באמת), רגישה, אוהבת, דואגת,  מסורה,  מקריבה את נוחותה  וחושבת רק לטובת היולדת כמו שאת היית בשבילי.

 אני מאחלת לך רק טוב כמוך כל חייך.

 אוהבת המון,

 יעל אבנט (וגם יהודה)

 תמי ואיציק, רמת גן

 

 תודה...

 

 על ידייך המסורות ומגעך המרגיע

 על עינייך הטובות והקשובות

 על נכונות אמיתית ושקטה

 להיות שם בשבילנו ברגעי הכאב והפלא

 

 באהבה

 תמי איציק רוניה ואוריאן

 אסתר שחם, רעננה

 

 רחל היקרה,

 

 חשבתי לעצמי איך אפשר ביריעה קצרה של דף נייר לתאר את החוויה המעצימה שעברנו יחד בלידה של  שרה.

 קרה לנו נס, שהיינו שותפות לו יחדיו. בתהליך שך כמה שעות בודדות עזרת לי להיכנס לתוך בועה של מודעות גבוהה אחרת  ומיוחדת שהביאה אותנו ללידה בזמן קצר, עם מינימום כאבים  ועם המון שמחה והתרגשות. התמיכה שלך בכל שניה כשאת  מזכירה לי לנשום ולא להתנגד לכאב, לתת לו לעבור דרכי ולהשתמש בו לטובת התקדמות הלידה, היתה חשובה לאין ערוך.

 הענקת לי בטחון לנוכח הפחד, חיבקת חזק כאשר הגיע הכאב, וגילית קור רוח ונחישות ברגע האמת כשאספת את שרה לתוך  זרועותיך ברגע הראשון בו יצאה לאויר העולם.

 היתה לי לידה מדהימה בבית, בתוך מעטפת של חמימות וקדושה עם אנשים יקרים שהקיפו אותי - גלעד, אליק בעלי, רחל  חמתי ואת - דולתי.

 אני שמחה ומברכת על כך. תודה על כל העזרה, אין ספק שהתפקיד שלך הוא שליחות בעולם הזה ואני מאחלת לך כל טוב,  הרבה אהבה ועוד לידות רבות טובות בדרך.

 אוהבת מאוד,

 אסתר שחם

 ארבל ברוך, פתח תקווה

 

 רציתי להגיד לך תודה ענקית. כל פעם שאני מספרת על הלידה אני מדגישה כמה זה חשוב וכמה עזר לי לקחת דולה. ואת  אישית, עם האופי החם שלך, כל כך עזרת לי. הייתם צוות  מנצח, את ובעלי היקר, כשאת תמכת ועזרת ביכולות שלך.

 

 לפני הלידה רציתי לקחת דולה בשביל לזכור את הלידה כמה שיותר כחוויה... ואני יכולה להגיד לך שהמשימה עברה  בהצלחה! והלידה, כמה שהיתה כואבת, זכורה לי כחוויה טובה ששווה הכל...

 תודה לבורא עולם ששלח לי שליחה כמוך.

 ארבל.